O autorovi

Karol Krčmár je slovenský umelec so širokým výtvarným záberom. Vo svojej tvorbe sa venuje dizajnu, navrhovaniu plagátov, šperkov, tvorí logá, papierové predmety i sochy. Už niekoľko rokov učí tento „najväčší papierológ na svete” jednoduchým a originálnym spôsobom priestorovo tvarovať papier a vytvárať z neho najrozličnejšie kúsky.

Je to profesionálny výtvarník a dizajnér, ktorý o tvorbe umeleckých papierových diel napísal aj niekoľko kníh. Vyšli mu publikácia Kirigami, Kirigami – pozdravy, Kirigami – papierové kráľovstvo a iné. Za svoju tvorbu získal autor viaceré významné ocenenia - akými sú Zlatú medailu na svetovej výstave vynálezov a nových výrobkov INPEX XII 1996 v americkom Pittsburghu. Drevené hračky, za ktoré toto ocenenie získal, boli prijaté do predajného programu svetovej organizácie na ochranu práv dieťaťa UNICEF.

Karol Krčmár je členom domácich i zahraničných umeleckých združení, Slovenskej výtvarnej únie - Združenie šperkárov Slovenska AURA, Člen IAPMA – International Association of Hand Papermakers and Paper Artists, Združenia priemyselných dizajnérov Slovenska, UNIMA – Union Internationale de la Marionnette. Jeho diela boli vystavené na samostatných i kolektívnych výstavách doma aj vo svete.

Offers

I am currently focusing on the following areas:
Books Kirigami (SK/EN)
I focus on the sale of books, specifically KIRIGAMI, which I offer in Slovak and English. You can see the pictures in the portfolio and, if interested, you can contact me directly using the contacts below.
Wooden toys CARLO
There are currently 40 functional prototypes of wooden moving toys tooffer with the possibility of further development of this program. The interest of the offer is also increased by the possibility of placing toys on special and original stands, on which the number of shelves can be changed. These can serve as user as well as presentation stands.

Projects

Mentioned me

Exhibitions
Awards
Publications

Contact me

Address
Dunajská 20 Bratislava 81108
Contact
E-mail: krcmar.karol@gmail.com Phone: +421 907 108 837
en_USEnglish